Plovoucí podlahy dřevěné třívrstvé

KOLEKCE DŘEVĚNÝCH, TŘÍVRSTVÝCH PODLAH

Třívrstvé, dřevěné podlahy Quick Step

Co je to kompozitní dřevěná podlaha?

Quick-Step je průkopníkem v inovacích a klade důraz na kvalitu, a proto ví, jak vyrobit dokonalé kompozitní dřevěné podlahy. Díky pečlivému výběru různých vrstev produktu a jejich spojování v optimalizovaném výrobním procesu může garantovat odolnost a dlouhou životnost tohoto typu podlah. Nemůžeme vám sdělit tajemství výroby, ale můžeme vám poskytnout více informací o kompozitních dřevěných podlahách.

Quick-Step Parquet engineered wood flooring

Porovnání masivní a kompozitní dřevěné podlahy

Masivní dřevěná podlaha je sice krásná, ale také relativně drahá. Kromě toho zatěžuje životní prostředí a její pokládka není úplně jednoduchá kvůli hmotnosti prken. Kompozitní dřevěné podlahy jsou ideální alternativou. Vypadají podobně jako masivní dřevěné podlahy a vytvářejí podobnou atmosféru. Díky důmyslnému zpracování se však vyznačují též dlouhou životností a snadným používáním.

Žádné deformace

Dřevo reaguje na změny teploty a vlhkosti a prkna se mohou v důsledku těchto vlivů zvětšovat nebo dokonce kroutit. Kompozitní dřevěné podlahy Quick-Step jsou vyrobeny ze čtyř odolných vrstev, které jsou slepeny dohromady křížovým způsobem. Příčné položení brání veškerým možným deformacím prken vlivem vlhkosti a teplotních změn.

Více vrstev

Kompozitní dřevěné podlahy Quick-Step se skládají ze tří vrstev masivního tvrdého dřeva a ochranné povrchové vrstvy. Svrchní vrstva je z pečlivě vybraného masivního dřeva o tloušťce 3 mm a nabízí se v široké škále barev a struktur. Jádro se skládá z dřevotřísky (u našich podlah „Compact“) nebo ze dřeva hevea (kaučukovník), a zaručuje tak snadné zapadnutí a pevné spojení během montáže. Pro výrobu spodní vrstvy používáme dřevo šetrné vůči životnímu prostředí, které je pečlivě vysušené a nabízí dokonalou rovnováhu pro vaši podlahu.

Povrchová úprava

Všechny naše podlahy z tvrdého dřeva chrání před opotřebením, poškrábáním a skvrnami sedm vrstev laku s UV filtrem. Alternativně se používají dvě vrstvy kvalitního oleje, které dodávají podlaze extra-matný, přirozený vzhled a půvab i při stárnutí. 

 

Masivní dubové podlahy mají své neopakovatelné kouzlo. Díky široké nabídce, kdy si můžete sami vybrat tu svojí „ideální“ šířku i tloušťku prken a kombinaci z různými povrchy a barvami si vytvoříte u vás doma ten svůj „správný koutek přírody“ podle vašich snů a představ.